Prawy Sercowy ❤️

„Prawy sercowy” jest silny i rozkładający na łopatki. Jak się po tym pozbierać? Do walki o własne serca stają Marta, Patka, Maria oraz Aga, podczas jednej z comiesięcznych posiadówek. Każdy człowiek potrzebuje bliskości, akceptacji, uwagi – właśnie w pogoni za  tym jesteśmy w stanie naginać swoje granice. Boimy się wstydu, wyśmiania, braku  zrozumienia, samotności, a często o wygląd sytuacji posądzamy samych siebie. W  bohaterkach spektaklu nie ma na to zgody. Przemoc nie ma płci, orientacji czy  wytłumaczenia. Przemoc to przemoc.

Czasami wydaje się, że udało nam się już zapomnieć, a przy najmniejszym kroku wstecz czujemy ten sam ból, który skryliśmy pod skorupą życia codziennego. Pokazujmy jak rutyna  potrafi być tarczą obronną przeciw bezradności. Bezradności, do której człowiek się  przyzwyczaja, tłumaczy, a jednak chce z nią walczyć. Wiemy, że problemy, które poruszamy  dotyczą mnóstwa ludzi, a niełatwo je samemu nazwać. Spróbujemy podjąć walkę o serca  widzów, bo „Prawego sercowego” mógł doświadczyć każdy: pani z kiosku, kolega z ławki,  sławny idol lub nasza sąsiadka. Mamy nadzieję, że spektakl zwróci uwagę na otaczający nas  problem, pobudzi do refleksji, sprowokuje do dyskusji.

„Prawy sercowy” to słodko-gorzki spektakl o stawianiu granic, o odwadze, o byciu własnym dwokatem podczas rozprawy o swoje serce, ciało i godność.

Reżyseria: Iga Jambor – Skupniewicz

Scenriusz: Karolina Kasprzak

Obsada:

Dorota Kos

Martyna Mróz

Klaudia Rogalska

Sylwia Szczęsna

 

Ostatnie posty